Вы здесь

Інтернет речей

Скачать pdf

 

Зміст

Вступ

Сфери застосування

Технологічні аспекти

Правові проблеми

Питання загроз, безпеки та захисту

 

Від укладача

Серія бібліографічних покажчиків «Споживаємо розумно» повинна була об’єднати декілька тематичних видань, серед яких – «Розумний будинок» та «Розумне місто». Але виявилось, що це неможливо без інформації про «Інтернет речей» – мережеву комунікацію об’єктів (речей), які взаємодіють між собою та навколишнім середовищем. Саме ця технологія й допомагає нашим будинкам та містам становитися «розумними». Тож першим у серії «Споживаємо розумно» став покажчик, присвячений «Інтернету речей».

Покажчик вміщує джерела із фондів Запорізької ОУНБ та повнотекстові відкриті інтернет-ресурси із наукових збірників, часописів (які мають електронну версію), електронних видань українською та російською мовами.

В окремих розділах зібрані матеріали, присвячені сферам застосування, правовим питанням, технологічним аспектам упровадження та безпековим проблемам «Інтернету речей». Перший розділ об’єднує загальні відомості, соціально-філософський аналіз, економічні питання, перспективи розвитку тощо. Видання має короткий вступ, який у загальних рисах знайомить з цією технологією, та іменний покажчик авторів публікацій.

У межах розділів джерела розміщені в алфавітному порядку, наявність у фондах ЗОУНБ помічена значком * (зірочка). Покажчик вміщує публікації останніх років (найстаріші 2015 р.). Відбір закінчений 30 червня 2020 року. Публікації, об’єм яких менший за дві сторінки, не включалися.

Тематичне наповнення видання дозволяє використовувати його як спеціалістам у відповідних галузях, так і всім, хто вивчає або просто цікавиться провідною технологією.

Вступ

Концепція «Інтернету речей» (IoT) побачила світ ще у 1999 році завдяки британському технологу Кевіну Ештону, який працював на компанію Procter&Gamble і займався оптимізацією виробництва.

Саме тоді у нього і з’явилася ідея – а що, якщо речі збиратимуть, опрацьовуватимуть і передаватимуть ці дані без участі людини? Як би це називалося? «Інтернет речей» – подумав Ештон і став провидцем.

Він пояснював так: «Якщо у двадцятому столітті дані потрапляли в комп’ютер тільки від людини, яка використала для їх введення додаткові пристрої, то у двадцять першому столітті ми вже маємо справу з гаджетами, які самі можуть збирати і відправляти дані. Подивіться, наприклад, на свій смартфон: можна сказати, що у нього є десять чуттів. Він може визначити, де знаходиться, в якому напрямку рухається. У нього є уявлення про зміну тиску, часу. Він навіть може передбачити погоду. Вам не потрібно повідомляти йому всі ці дані за допомогою введення, завдяки мобільним додаткам смартфон збирає їх самостійно. В цьому і полягає суть Інтернету речей: дані збираються, опрацьовуються і передаються пристроями без участі людини».

Ідея, що пристрої можуть обмінюватися інформацією один з одним без участі людини, з’явилася досить давно. Ще наприкінці 70-х обговорювалася можливість повної автоматизації передачі даних. Тоді подібний підхід мав назву «повсюдний комп’ютинг».

Період 2008-2009 років вважають часом кількісного переходу від «Інтернету людей» до «Інтернету речей». Саме тоді кількість пристроїв, підключених до інтернету, перевищила кількість інтернет-користувачів. Знадобилося майже десятиліття для того, щоб словосполучення «Інтернет речей» увійшло в повсякденне життя. Разом зі штучним інтелектом IoT став передовим напрямком розвитку інформаційних технологій. Так, у 2008 році IPSO Alliance створив союз компаній, які підтримали розробку технологій, пов’язаних з «Інтернетом речей». Це стало сигналом для великих корпорацій.

Сучасний «Інтернет речей» – це мережева комунікація об’єктів (речей), які взаємодіють між собою та навколишнім середовищем. Керувати різноманітними пристроями можна за допомогою смартфона, знаходячись у будь-якому місці. Головна умова – наявність інтернету. Крім того, поєднані між собою пристрої можуть виконувати певні дії й без втручання людини.

Джордж Осборн, колишній британський Канцлер скарбниці, «Інтернет речей» вважав наступним етапом технічної революції, який стосується зміни побуту, виробництва, мобільних пристроїв й індустріальної галузі.

Серед його важливих функцій – полегшення повсякденного життя, підвищення ефективності та якості роботи, енергозаощадження. Немає чіткого списку приладів, для яких можна застосувати цей підхід. Це можуть бути побутові прилади: пральна машина, якою можна керувати онлайн, або холодильник, що сам напише список продуктів і замовить доставку. Ще один варіант – гаджети, котрі можна носити: фітнес-трекери, «розумні» годинники. Також до ІоТ відносять автомобілі та інший транспорт з системою автопілоту – такі, що можуть їздити без водія.

До технологій та пристроїв, які можуть увійти до персонального «Інтернету речей» кожної людини, можна зарахувати розважальні відео- та аудіосистеми; безпекові пристрої, датчики температури, вологості, руху; домашні роботизовані та просто електронні сиcтеми та багато інших пристроїв.

Але це не тільки «розумна» побутова техніка. Його можна застосовувати у будь-якій галузі, де щось можна автоматизувати, тобто практично в усіх сферах життя людини. Особливо активно ІоТ розвивається в аграрному секторі, логістиці, концепції Smart Sity. Тобто там, де є потреба моніторингу стану об’єктів або в зборі великих даних з метою їх подальшого аналізу.

Наприклад, датчики переміщення громадського транспорту, планування маршрутів на основі вивчення пасажиропотоків, шуму та забрудення відеоспостереження допомагають зробити життя у містах більш безпечним та зручним.

Завдяки «Інтернету речей» доставка будь-яких товарів з виробництва або зі складів до магазинів стає передбачуваною, що дуже важливо як для кінцевого споживача, так і для бізнесу.

Він дуже затребуваний у медицині. Це призвело навіть до створення нового терміну – Інтернету медичних речей (Internet of Medical Things).

Темпи розвитку IoT випереджають очікування. Вже у 2017 році кількість приладів, піключених до інтернету, за даними Statista, перевищила 20 мільярдів. А у 2020 році може зрости до 50 мільярдів, передбачає Cisco. Базові технології відомі вже сьогодні, тепер питання за їхньою оптимізацією.

І все ж ІоТ не можна розглядати просто як безліч різноманітних датчиків та приладів, об’єднаних між собою каналами зв’язку та мережею інтернет. Це такий собі щільний інтеграційний зв’язок двох світів: реального та віртуального, в якому і здійснюється взаємодія та спілкування людей і приладів.

Передбачається, що у майбутньому «речі» самі стануть учасниками бізнесу, соціальних та інформаційних процесів, без втручання людини. Дещо загрозливо, чи не так? Але існують і більш реальні небезпеки впровадження цієї технології. З технічної точки зору, «Інтернет речей» може використовувати різні шляхи обробки даних, комунікацій, технологій, методологій тощо. Цей високий рівень неоднорідності у поєднанні з широкою гамою систем ІоТ збільшує число загроз безпеці «розумних» пристроїв, нових векторів кібератак та нових можливостей для зловмисників.

За матеріалами інтернет-джерел

Загальні питання

 1. Абрамов В. О. Методичні аспекти викладання дисциплін напрямку «інтернет речей» [Електронний ресурс] / В. О. Абрамов, О. С. Литвин // Кібербезпека: освіта, наука, техніка. – 2018. – № 1. – С. 73-85. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/cest_2018_1_10

 2. Арістова І. В. Феномен Інтернет речей: методологія дослідження // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 113-118. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 3. Барышников П. Н. Морфология технологической сказки: Интернет вещей и социальные дистанции [Электронный ресурс] // Социология власти. – 2015. – № 1. – С. 37-54. – URL: https://cutt.ly/How4nTy

 4. Богданова И. Ф. Интернет вещей в научных исследованиях [Электронный ресурс] / Богданова И. Ф., Богданова Н. Ф. // Социология науки и технологий. – 2017. – № 1. – С. 85-95. – URL: https://cutt.ly/Uow4Kaf

 5. Боклан С. Г. Інтернет речей і «Хвилі» цивілізацій за Є. Тоффлером / Боклан С. Г., Мельник Б. Б. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 128-133. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 6. Бортник К. Я. Інтернет речей та як він змінить наше життя у майбутньому [Електронний ресурс] / К. Я. Бортник, О. В. Ольшевський, В. Ю. Пащук // Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, вир-во. – 2018. – № 30/31. – С. 14-18. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Kitonv_2018_30-31_5

 7. Гордієнко С. Г. Методологічні аспекти дослідження Інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих. – К., 2018. – С. 20-29. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 8. Горностай Н. І. Розвиток і перспективи ІКТ в світі та Україні // Наук.-техн. інформація. – 2016. – № 3/4. – С. 28-34.*

 9. Дмитренко Ю. Интернет вещей // Бизнес и безопасность. – 2015. – № 6. – С. 45-48.*

 10. Довгань О. Д. Впровадження технологій Інтернет речей: проблеми і наслідки // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 34-38. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 11. Евгенев Г. Б. Индустрия 5.0 как интеграция Интернета знаний и Интернета вещей [Электронный ресурс] // Онтология проектирования. – 2019. – № 1 (31). – С. 7-23. – URL: https://cutt.ly/Xow7WQl

 12. Журавльов О. В. Інтернетизація та глобальна інституціоналізація економічних систем / О. В. Журавльов, О. А. Сімасов // Статистика України. – 2017. – № 4. – С. 39-46.*

 13. Іванченко В. Ю. Інтернет речі: інформаційно-психологічний вплив // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 110-113. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 14. Іванченко Н. О. Розвиток ринку «інтернет речей» в Україні [Електронний ресурс] // Сучасні детермінанти розвитку бізнес-процесів в Україні : ІІ міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. / Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. – К., 2018. – С. 211-214. – URL: https://cutt.ly/CorzJAL

 15. Історія Інтернету речей. З чого все починалося? [Електронний ресурс] // Perenio.ua : сайт. – URL: https://cutt.ly/2orzPNT

 16. Карпова Д. Н. Социотехнический поворот в исследовании цифровизации общества [Электронный ресурс] : [интернет вещей] / Карпова Д. Н., Проскурина А. С. // Власть. – 2020. – № 1. – С. 97-105. – URL: https://cutt.ly/fow5sBr

 17. Кернасюк Ю. В. Економічний потенціал розвитку ринку «інтернету речей» // Актуальні проблеми економіки та управління в умовах системної кризи : зб. матеріалів Всеукр. наук.-практ. конф., 29 листоп. 2016 р., м. Львів. – Львів, 2016. – Ч. 2. – С. 321-326. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Vya6vDR

 18. Ким Е. О. Интернет вещей: перспективы применения [Электронный ресурс] / Ким Е. О., Шин А. А. // Вестн. Челябин. гос. ун-та. – 2019. – № 3 (425). – С. 230-234. – URL: https://cutt.ly/8ow5D56

 19. Коваль В. В. Ринок послуг інтернет-речей (IoT): сучасний стан та обмеження розвитку / В. В. Коваль, В. А. Замлинський // Трансформація економіки та права в умовах системних реформ України : зб. наук. пр. за матеріалами всеукр. наук.-практ. конф. (27 жовт. 2017 р.) / МОН України, Одес. торг.-екон. ін-т [та ін.] ; редкол.: Квач Я. П. [та ін.]. – Одеса, 2017. – С. 35-37. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/dya3Xjw

 20. Козлов А. В. Интернет вещей как субсидиарная система [Электронный ресурс] // Economic Consultant. – 2019. – № 1 (25). – С. 10-16. – URL: https://cutt.ly/Qow6yjX

 21. Колесник П. Д. Перспективы интернета вещей как инструмента цифровой экономики [Электронный ресурс] // Хроноэкономика. – 2019. – № 1 (14). – С. 53-58. – URL: https://cutt.ly/syQbFeN

 22. Коноплев Д. Э. Интернет вещей как новый канал коммуникации: перспективы и риски [Электронный ресурс] // Знак: проблемное поле медиаобразования. – 2019. – № 4. – С. 170-178. – URL: https://cutt.ly/5yQbzeI

 23. Криштаносов В. Б. Цифровая экономика: современные направления, динамика развития, вызовы [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернет вещей] // Тр. БГТУ. Серия 5: Экономика и управление. – 2020. – № 1 (232). – С. 13-30. – URL: https://cutt.ly/7igfbYP

 24. Кудбиев Ш. Методологические аспекты цифровой трансформации [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернет вещей] // International scientific review. – 2020. – № LXVII. – С. 29-36. – URL: https://cutt.ly/Qow6IbO

 25. Лопаткин Д. С. Интернет вещей как фактор цифровой трансформации экономики [Электронный ресурс] // Инновации и инвестиции. – 2018. – № 9. – С. 257-260. – URL: https://cutt.ly/3igfIP2

 26. Магомаева Л. Р. Цифровые инновации в современной экономике: сферы внедрения и эффекты [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернет вещей] // Вестн. Ин-та экономики РАН. – 2020. – № 2. – С. 137-146. – URL: https://cutt.ly/SigfJHb

 27. Маркеева А. В. Социальные последствия развития Интернета вещей (IoT) [Электронный ресурс] // Совр. информ. технологии и ИТ-образование. – 2016. – № 2. – С. 236-240. – URL: https://cutt.ly/Eow65K6

 28. Махровский О. В. От изобретения радио к Интернету вещей [Электронный ресурс] // Век качества. – 2015. – № 2. – С. 60-67. – URL: https://cutt.ly/MorzQwS

 29. Мельник І. В. Вплив Інтернет речей на цифрову культуру в Україні // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих. – К., 2018. – С. 15-19. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 30. Механиков В. Е. Социокультурные факторы воздействия интернета вещей на сознание человека [Электронный ресурс] / Механиков В. Е., Поликарпова Е. В. // Соц.-гуманитар. знания. – 2016. – № 7. – С. 92-98. – URL: https://cutt.ly/NyQbxB8

 31. Наконечний А. Й. Інтернет речей і сучасні технології [Електронний ресурс] / А. Й. Наконечний, З. Є. Верес // Вісн. Нац. ун-ту «Львів. політехніка». Автоматика, вимірювання та керування. – 2016. – № 852. – С. 3-9. – URL: http://ena.lp.edu.ua/bitstream/ntb/36449/1/2_3-9.pdf

 32. Нашинець-Наумова А. Інтернет речей: реалії сьогодення // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 32-35. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/joeqPAs

 33. Ожеван М. А. Перспективи взаємодії Інтернету речей та Інтернету людей: виклики відчуження та дегуманізації // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих. – К., 2018. – С. 12-15. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 34. Ожеван М. А. Технофілія VS Технофобія: розвиток цивілізації як розв’язання суперечностей між новітніми технологіями та культурними традиціями // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 23-29. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 35. Омельченко Ю. О. Концептосфера «Інтернет "розумних" речей» та її філософський смисл [Електронний ресурс] // Мультиверсум. Філос. альм. – 2015. – Вип. 7/8. – С. 65-74. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Multi_2015_7-8_9

 36. Омельченко Ю. О. Проблема перетворення людської природи в епоху Інтернету «розумних» речей [Електронний ресурс] // Мультиверсум. Філос. альм. – 2014. – Вип. 10. – С.  9-90. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Multi_2014_10_9

 37. Отрешко Н. Б. Інтернет речей: концепція та реальність // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 125-127. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 38. Петрівський О. Вплив технологій «Інтернету Речей» на особистість людини [Електронний ресурс] // Дослідження проблем гуманітарних наук : зб. наук. пр. / Київ. нац. ун-т технологій та дизайну ; [ред.: А. В. Сакун, Т. І. Кадлубович, Д. С. Черняк]. – К., 2019. – С. 94-99. – URL: https://cutt.ly/eorzgYP

 39. Петрович С. Д. Дослідження тренду «Інтернет речей» у коледжі [Електронний ресурс] // Комп'ютер у школі та сім'ї. – 2015. – № 8. – С. 23-26. – URL: https://cutt.ly/ppoKLYs

 40. Пилипчук В. Г. Становлення і регулювання суспільних відносин у сфері новітніх інформаційних технологій (інтернет речей) // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 16-20. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 41. Пителинский К. В. Цифровое средневековье, интернет вещей и 3D-технологии [Электронный ресурс] // Вестн. Моск. междунар. акад. – 2017. – № 1. – С. 264-269. – URL: https://cutt.ly/aigf26y

 42. Рубашенков А. М. Интернет вещей [Электронный ресурс] / Рубашенков А. М., Бобров А. В. // Достижения науки и образования. – 2018. – № 7. – С. 39-44. – URL: https://cyberleninka.ru/article/n/internet-veschey-2

 43. Рябошлик В. Огляд сучасних технологічних проривів і нових перспектив (від інтернету людей до інтернету речей) // Економіст. – 2017. – № 6. – С. 17-22.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/econ_2017_6_6

 44. Сидоренко С. «Інтернет речей» як об’єкт соціально-філософського аналізу // Концептуальні та практичні засади становлення і розвитку «smart-освіти» як чинника формування «smart-культури» в умовах еволюції від інформаційного суспільства до «smart-суспільства» : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 19-20 груд. 2018 р. / МОН України, ЗДІА ; [авт.: М. Ажажа та ін.]. – Запоріжжя, 2018. – С. 112-115.*

 45. Скиба А. Ю. Розвиток інтернету речей у сучасному світі // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 135-138. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 46. Смолин О. І. Інтернет речей як технологічний феномен XXI століття [Електронний ресурс] / Смолин О. І., Олексюк В. П. // Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання: досвід, тенденції, перспективи : матеріали ІV міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (м. Тернопіль, 30 квіт. 2020 р.). – Тернопіль, 2020. – С. 147-149. – URL: https://cutt.ly/VoepZpj

 47. Стефанова Н. А. Интернет вещей как основа цифровой экономики [Электронный ресурс] // Стефанова Н. А., Трухина А. Д. // Эксперт: теория и практика. – 2019. – № 3. – С. 60-65. – URL: https://cutt.ly/Hoep5xg

 48. Тімофєєва Л. Ю. «Інтернет речей»: виклики в умовах євроінтеграції // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; упоряд.: [В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 134-137. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 49. Ткачук Т. Інтернет-речі: від фантастики минулого до реалій сьогодення // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 16-19. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Morl2Hv

 50. Токарева М. С. Влияние технологий Интернета вещей на экономику [Электронный ресурс] / Токарева М. С., Вишневский К. О., Чихун Л. П. // Бизнес-информатика. – 2018. – № 3 (45). – С. 62-80. – URL: https://cutt.ly/0ighVty

 51. Фещенко К. С. «Інтернет речей» – майбутнє інформаційного суспільства // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 133-135. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 52. Шаев Ю. М. Интернет вещей в контексте коммуникативной рациональности [Электронный ресурс] / Шаев Ю. М., Самойлова Е. О. // Гуманитар., соц.-экон. и обществ. науки. – 2017. – № 12. – С. 279-283. – URL: https://cutt.ly/byQbQwx

 53. Шаев Ю. М. Интернет вещей и основания биополитики [Электронный ресурс] // Манускрипт. – 2016. – № 12-3 (74). – С. 203-206. – URL: https://cutt.ly/figgtab

 54. Шапуров О. О. Інтернет речей (ІоТ): економічний розвиток та можливі наслідки // Освіта як чинник формування креативних компетентностей в умовах цифрового суспільства : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 27-28 листоп. 2019 р. / МОН України, Запоріз. нац. ун-т, Інж. ін-т ; [ред.-упоряд. В. Г. Воронкова]. – Запоріжжя, 2019. – С. 199-202.*

 55. Щербинина М. Ю. Концепция интернет вещей [Электронный ресурс] / Щербинина М. Ю., Стефанова Н. А. // Креативная экономика. – 2016. – № 11. – С. 1323-1336. – URL: https://cyberleninka.ru/article/n/kontseptsiya-internet-veschey

 56. Юдина М. А. Интернет вещей: проблемы социальной экспертизы [Электронный ресурс] // Коммуникология. – 2017. – № 2. – С. 50-67. – URL: https://cutt.ly/8yQbnjN

  Сфери застосування

 57. Антонова Г. В. Інтернет речей та бездротові смарт-мережі в точному землеробстві [Електронний ресурс] / Г. В. Антонова, А. В. Кедич, О. В. Ковирьова // Комп’ютерні засоби, мережі та системи. – 2019. – № 18. – С. 119-127. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Kzms_2019_18_21

 58. Балабанов В. И. Перспективы внедрения элементов технологий «Интернета вещей» в растениеводстве [Электронный ресурс] / Балабанов В. И., Ищенко С. А., Романенкова М. С. // Вестн. Моск. гос. агроинж. ун-та им. В. П. Горячкина. – 2019. – № 4. – С. 13-18. – URL: https://cutt.ly/kyQbTzf

 59. Баранов О. А. Інтернет речей і освіта // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 81-89.*

 60. Баранов О. А. Інтернет речей і охорона здоров’я // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 24-36.*

 61. Баранов О. А. Інтернет речей і промисловість // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 36-64.*

 62. Баранов О. А. Інтернет речей і рітейл // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 89-92.*

 63. Баранов О. А. Інтернет речей і сільське господарство // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 65-71.*

 64. Баранов О. А. Інтернет речей і транспорт // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 92-96.*

 65. Баранов О. А. Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія. Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – 344 с. – Бібліогр.: с. 324-342 (316 назв).*

 66. Баранов О. А. Проблеми використання розумних контрактів // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 290-319.*

 67. Вахрушева А. А. Опыт и перспективы применения Интернета вещей в навигации [Электронный ресурс] // Интерэкспо Гео-Сибирь. – 2017. – № 2. – С. 25-30. – URL: https://cutt.ly/7iggQ0h

 68. Веб Вещей и Интернет Вещей в цифровой экономике [Электронный ресурс] // International Journal of Open Information Technologies. – 2017. – № 5. – С. 38-45. – URL: https://cutt.ly/QoefpTK

 69. Гайдученко Д. Проблеми використання технологій Інтернету речей у різних сферах суспільної діяльності // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 180-182. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 70. Гненний А. П. Інтернет речей як головний чинник впровадження ІТ-технологій на сучасному підприємстві [Електронний ресурс] / А. П. Гненний, Ю. Г. Гордієнко // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технол. процесах. – 2018. – № 1. – С. 94-98. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vott_2018_1_14

 71. Гриценко В. И. Интернет Вещей в структуре умного предприятия [Електронний ресурс] / Гриценко В. И., Тимашова Л. А. // Управляющие системы и машины. – 2017. – №. 3. – С. 35-43. – URL: https://cutt.ly/rigNtFY

 72. Грудзинський Ю. Є. Побудова сенсорної mesh-мережі промислового інтернету речей на основі технології Bluetooth 4.2 [Електронний ресурс] / Ю. Є. Грудзинський, Я. Ю. Лукомський // Вісн. Нац. техн. ун-ту «ХПІ». Серія: Нові рішення в сучас. технологіях. – 2018. – № 16. – С. 107-111. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vcpinrct_2018_16_18

 73. Давидюк А. М. Виклики та проблематика в промисловому «Інтернеті речей» [Електронний ресурс] / А. М. Давидюк, В. В. Курдеча // Проблеми телекомунікацій : зб. матеріалів ХІІ міжнар. наук.-техн. конф. (16-20 квіт. 2018 р., м. Київ). – К., 2018. – URL: https://cutt.ly/0oef2Oz

 74. Дідич З. «Інтернет речей»: можливості та перспективи їх використання у сільському господарстві України [Електронний ресурс] // Аграрна економіка. – 2018. – Т. 11, № 1/2. – С. 88-93. – URL: https://cutt.ly/DpoLEwM

 75. Дідушко Д. М. Імплементація інтернет речей в галузях світової економіки // Формування ринк. відносин в Україні. – 2018. – № 11. – С. 42-48. – Бібліогр.: 6 назв.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/frvu_2018_11_8

 76. Дроговоз П. А. Анализ инновационных технологий в промышленности: блокчейн, интернет вещей [Электронный ресурс] / Дроговоз П. А., Кошкин М. В. // Вестн. ун-та. – 2019. – № 3. – С. 38-43. – URL: https://cutt.ly/GyQbIwI

 77. Дугінець Г. В. Концепція «інтернет речей» у глобальному виробництві: досвід для України // Економіка і регіон. – 2018. – № 1 (68). – С. 127-133. – Бібліогр.: 20 назв.* – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Tpppqsp

 78. Ерастов В. І. Інтернет речей у страховій діяльності // Сучасні проблеми фінансового моніторингу : зб. матеріалів IV Всеукр. наук.-практ. конф. (10 квіт. 2015 р.). / МОН України, Харків. нац. екон. ун-т ім. Семена Кузнеця ; [редкол.: Пономаренко В. С. та ін.]. – Харків, 2015. – С. 63-65. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/PyQpCgy

 79. Журавель В. І. Інтернет речей у системі медичної допомоги: можливості та безпека [Електронний ресурс] / В. І. Журавель, Т. Ю. Ткачук, Д. С. Борковський // Актуальні проблеми клініч. та профілакт. медицини. – 2019. – Т. 3, № 1/2. – С. 5-12. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akprkl_2019_3_1-2_3

 80. Журавська І. М. IoT-мережа на базі Bluetooth-модулів для автоматизованого керування споживанняґм енергоресурсів [Електронний ресурс] // Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, вир-во. – 2018. – № 30/31. – С. 37-44. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Kitonv_2018_30-31_9

 81. Заславская О. Ю. Новые возможности информатизации образования – «Интернет вещей» [Электронный ресурс] / Заславская О. Ю., Кириллов А. И. // Вестн. РУДН. Серия: Информатизация образования. – 2017. – № 2. – С. 140-147. – URL: https://cutt.ly/RyQbODX

 82. Застосування інтернету речей (ІоТ) за використання протоколу LORAWAN для моніторингу зрошуваних земель [Електронний ресурс] / А. П. Ковальчук [та ін.] // Меліорація і водне госп-во. – 2019. – № 2. – С. 130-139. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mivg_2019_2_16

 83. Зуєв В. Бенчмаркінгова природа впровадження технологій інтернету речей у соціальній роботі / Зуєв В., Антонець К. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 75-79. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/koehs45

 84. Интернет Вещей на промышленных предприятиях [Электронный ресурс] // International Journal of Open Information Technologies. – 2016. – № 12. – С. 69-78. – URL: https://cutt.ly/NyQbAaz

 85. Интернет медицинских вещей: первые шаги по систематизации [Электронный ресурс] // Журн. телемедицины и электрон. здравоохранения. – 2017. – № 3. – С. 128-136. – URL: https://cutt.ly/eiggD4p

 86. Іванченко Н. О. Впровадження корпоративних рішень на основі концепції «Інтернет речей» [Електронний ресурс] / Н. О. Іванченко, І. О. Лисенко // Наук. вісн. Ужгород. нац. ун-ту. Серія: Міжнар. екон. відносини та світ. госп-во. – 2018. – Вип. 19 (1). – С. 161-164. – URL: https://cutt.ly/6ppbNA8

 87. Капелюшна Т. В. Динаміка розвитку інтернет речей та їх вплив на управління підприємствами / Т. В. Капелюшна, О. М. Згурська // Економіка. Менеджмент. Бізнес. – 2018. – № 3. – С. 79-86. – Бібліогр.: 18 назв.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ecmebi_2018_3_13

 88. Ким Е. О. Интернет вещей: перспективы применения [Электронный ресурс] / Ким Е. О., Шин А. А. // Вестн. Челябн. гос. ун-та. – 2019. – № 3 (425). – С. 230-234. – URL: https://cutt.ly/yoehV63

 89. Колесов Н. Проблеми використання технологій Інтернету речей у різних сферах суспільної діяльності // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 188-189. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 90. Колчин Е. Ю. Технология интернета вещей как способ управления потребительской лояльностью [Электронный ресурс] / Колчин Е. Ю., Колчина Н. О. // Вопросы управления. – 2019. – № 6. – С. 200-208. – URL: https://cutt.ly/2yQbHdf

 91. Коцюбівська К. Упровадження технологій інтернету речей під час створення системи «Розумний дім» [Електронний ресурс] / Коцюбівська К., Прісич В., Яворський О. // Цифрова платформа. Інформаційні технології в соціокультурній сфері. – 2019. – Т. 2, № 2. – С. 136-143. – URL: http://infotech-soccult.knukim.edu.ua/article/view/187725/187711

 92. Кравченко І. А. Державні заходи впровадження технологій Інтернет речей в соціальній сфері // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 117-119. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 93. Кравчук О. О. Інтернет речей і сучасні системи автоматизованого прийняття рішень у податкових правовідносинах // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 171-176. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 94. Кравчук О. О. Інтернет речей у податкових правовідносинах [Електронний ресурс] // Публічне право. – 2017. – № 4. – С. 98-105. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pp_2017_4_15

 95. Крайнюченко О. Ф. Можливості та передумови використання інтернету речей на українських підприємствах [Електронний ресурс] / О. Ф. Крайнюченко, Ю. Ю. Єфісько // Наук. вісн. Міжнар. гуманітар. ун-ту. Серія: Економіка і менеджмент. – 2019. – Вип. 35. – С. 160-164. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvmgu_eim_2019_35_23

 96. Круц А. О. Особливості явища Інтернету речей в окремих сферах життєдіяльності // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 139-141. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 97. Лапін А. В. Інтернет речей як фактор підвищення ефективності фермерських господарств [Електронний ресурс] / А. В. Лапін, І. О. Грінчук // Кооперативні читання : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., 7 черв. 2019 р. – Житомир, 2019. – С. 99-104. – URL: https://cutt.ly/QiggMae

 98. Лепеш Г. В. Совершенствование форм взаимодействия между предприятиями в контексте цифровой трансформации [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернет вещей] // Технико-технол. проблемы сервиса. – 2020. – № 2 (52). – С. 3-10. – URL: https://cutt.ly/8igg7de

 99. Майданюк Н. В. Проблеми та перспективи застосування технологій Інтернету речей для промислових підприємств [Електронний ресурс] // Вимірювальна техніка та метрологія. – 2019. – Т. 80, вип. 1. – С. 27-33. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/metrolog_2019_80_1_8

 100. Маркова О. М. Реализация операционного риска коммерческого банка в цифровой среде [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернет вещей] // Фин. рынки и банки. – 2020. – № 2. – С. 63-68. – URL: https://cutt.ly/highyNz

 101. Марціленко С. В. Проектування системи моніторингу на небезпечних хімічних підприємствах з використанням технології Інтернету речей [Електронний ресурс] / С. В. Марціленко, В. В. Правило // Проблеми телекомунікацій : зб. матеріалів ХІІ міжнар. наук.-техн. конф. (16-20 квіт. 2018 р., м. Київ). – К., 2018. – URL: http://conferenc.its.kpi.ua/proc/article/view/131844/128075

 102. Медникова О. В. IоT в транспорте: как интернет вещей помогает избежать катастрофы, аварии и загруженность крупных городов [Электронный ресурс] // Вестн. Акад. знаний. – 2019. – № 4 (33). – С. 154-158. – URL: https://cutt.ly/0ighgiS

 103. Мельниченко А. А. Майбутнє освіти в епоху штучного інтелекту та інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 14-15. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/ippA5qb

 104. Мельниченко А. А. Трансформації системи освіти в контексті розвитку Інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 20-23. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 105. Норалиев Н. Х. Цифровые технологии в сельском хозяйстве [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернет вещей] / Норалиев Н. Х., Юсупова Ф. Э. // Вопросы науки и образования. – 2020. – № 8 (92). – С. 4-10. – URL: https://cutt.ly/loekJne

 106. Павлишин М. Розподілена інтелектуальна система агромоніторингу з використанням інтернет речей [Електронний ресурс] / М. Павлишин, М. Павлишин, І. Гусар // Техніко-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України. – 2019. – Вип. 24. – С. 214-219. – URL: https://cutt.ly/hppSdH1

 107. Применение интернета вещей в цепях поставок фармацевтической индустрии [Электронный ресурс] / Баркова Н. Ю. [и др.] // Вестн. ун-та. – 2019. – № 9. – С. 68-74. – URL: https://cutt.ly/ayQbKex

 108. Рубан Т. С. Цифрова технологія «інтернет речей» у маркетингу глобального розподілу продовольчих товарів [Електронний ресурс] // Бізнес-навігатор. – 2016. – № 2. – С. 12-20. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bnav_2016_2_4

 109. Сахаров В. І. Застосування інтернету речей для контролю температури та вологості повітря [Електронний ресурс] / В. І. Сахаров, С. В. Сахарова // Холод. техніка та технологія. – 2018. – Т. 54, вип. 1. – С. 51-55. – URL: https://cutt.ly/AppSQNF

 110. Сердюков Р. Д. Сущность и структурные компоненты цифровой экосистемы промышленного предприятия [Электронный ресурс] : [пром. Интернет-вещей] // Естеств.-гуманитар. исследования. – 2020. – № 3 (29). – С. 300-305. – URL: https://cutt.ly/UigcxLC

 111. Скіцько В. І. Інтернет речей у логістиці: сьогодення та тенденції // Цифрова економіка : зб. матеріалів Нац. наук.-метод. конф., 4–5 жовт. 2018 р., м. Київ / МОН України, ДВНЗ «Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана» [та ін.] ; [оргком.: Д. Г. Лук’яненко (голова) та ін.]. – К., 2018. – С. 330–334. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/morlP0u

 112. Соломенникова Е. А. Цифровизация машиностроительных и станкостроительных производств – основа повышения конкурентоспособности высокотехнологичного бизнеса [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернет вещей] // Большая Евразия: развитие, безопасность, сотрудничество. – 2020. – № 3-1. – С. 551-554. – URL: https://cutt.ly/bighnxg

 113. Сорокін Д. В. Інфраструктура промислових мереж IoT та кіберзагрози в доступі при використанні IoT рішень / Д. В. Сорокін, А. П. Бондарчук, К. П. Сторчак // Телекомунікаційні та інформ. технології. – 2019. – № 4. – С. 120-127.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vduikt_2019_4_14

 114. Сотник І. М. Підходи до забезпечення інформаційної безпеки промислового інтернету речей на підприємстві [Електронний ресурс] / І. М. Сотник, К. Ю. Завражний // Маркетинг і менеджмент інновацій. – 2017. – № 3. – С. 177-186. – URL: https://cutt.ly/noel5o1

 115. Створення інформаційної системи моніторингу забруднення атмосферного повітря міста на основі технології «Інтернет речей» [Електронний ресурс] / В. Б. Мокін [та ін.] // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. – 2017. – № 3. – С. 49-58. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vvpi_2017_3_8

 116. Стрєлкіна А. А. Забезпечення кібербезпеки медичних систем: виклики і рішення в контексті Інтернету речей [Електронний ресурс] / А. А. Стрєлкіна, Д. Д. Узун // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. – 2017. – № 1. – С. 44–50. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2017_1_7

 117. Суворова С. Д. Проектирование цифровых логистических платформ в цепи поставок [Электронный ресурс] : [в т. ч. с использованием Интернета вещей] / С. Д. Суворова, И. А. Бойко, А. И. Захаренко // Естеств.-гуманитар. исследования. – 2020. – № 3 (29). – С. 321-325. – URL: https://cutt.ly/aighS1y

 118. Ткачук Н. А. Використання Інтернету речей в розвідувальній діяльності // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих. – К., 2018. – С. 110-113. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 119. Чоні І. Інтернет речей в фармацевтичній галузі [Електронний ресурс] / Чоні І., Гук О. // Бізнес, інновації, менеджмент: проблеми та перспективи : зб. тез доп. І міжнар. наук.-практ. конф. (м. Київ, 23 квіт 2020 р.) / МОН України, НТУ України «КПІ ім. І. Сікорського». – К., 2020. – С. 84-85. – URL: https://cutt.ly/NorlnQi

 120. Шаев Ю. М. Интернет вещей и основания биополитики [Электронный ресурс] // Манускрипт. – 2016. – № 12-3 (74). – С. 203-206. – URL: https://cutt.ly/foezS8O

 121. Швайченко В. Б. Технологія електронних систем інтернету речей в індустрії моди [Електронний ресурс] / В. Б. Швайченко, О. С. Ляховченко // Технології та дизайн. – 2018. – № 4. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/td_2018_4_15

 122. Шрамко С. Використання інтернету речей (IoT) у забезпеченні громадської безпеки: постановка проблеми // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 106-108. – URL: https://cutt.ly/XoexqU6

 123. Щербак Д. С. Технології Інтернету речей в кримінальному судочинстві // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 105-107. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 124. Янова Л. О. Використання Інтернет речей для забезпечення цивільної і промислової безпеки життєдіяльності людей та покращення умов і охорони праці / Янова Л. О., Пищикова О. В., Сахно С. І. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 113-117. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 125. Яцишин М. Ю. «Інтернет речей» в системі міжнародно-правової протидії кіберзлочинності // Держава і право : зб. наук. пр. / Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України ; [редкол.: Ю. С. Шемшученко (голова) та ін.]. – К., 2018. – Вип. 82. – С. 287-298. – Бібліогр.: 24 назв.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jurnaukdir_2018_82_24

Технологічні аспекти

 1. Абрамов В. О. Захищені кабельні інтерфейси сенсорних мереж інтернету речей [Електронний ресурс] // Кібербезпека: освіта, наука, техніка. – 2019. – № 1. – С. 73-82. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/cest_2019_1_9

 2. Алгоритм оброблення сигналів для ІоТ пристроїв із використанням OFDM-модуляції / Г. О. Гринкевич [та ін.] // Зв’язок. – 2019. – № 6. – С. 42-46.*

 3. Алексіна Л. Т. Дослідження технологій інтернету речей / Л. Т. Алексіна, О. О. Шевченко // Зв'язок. – 2019. – № 4. – C. 24-26.*

 4. Алєксєєв М. О. Визначення аномальних станів у роботі пристроїв Інтернету речей / Алєксєєв М. О., Безлюднов Д. Є. // Проблеми телекомунікацій : зб. матеріалів Х міжнар. наук.-техн. конф. (19-22 квіт. 2016 р., м. Київ). – К., 2016. – URL: http://conferenc.its.kpi.ua/proc/article/view/71457/66488

 5. Аль-Хафаджі Ахмед Валід. Розроблення методики PSMECA аналізу при застосуванні IoT компонентів у системах фізичної безпеки [Електронний ресурс] // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. – 2018. – № 3. – С. 63–73. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2018_3_9

 6. Амин Раад Джихад Алалван. Применение Bluetooth-технологии в интернете вещей [Электронный ресурс] / Амин Раад Джихад Алалван, Енин В. Д. // Междун. журн. гуманитар. и естеств. наук. – 2018. – № 5-1. – С. 179-183. – URL: https://cutt.ly/todlO1H

 7. Анализ методов взаимодействия объектов промышленной автоматизации с использованием технологии Internet Of Thing [Электронный ресурс] / С. П. Новоселов [и др.] // Системи управління, навігації та зв’язку. – 2017. – Т. 2. – № 42. – С. 43-45. – URL: https://cutt.ly/BppSJag

 8. Анализ требований при разработке системы управления прикладными задачами IoT / А. П. Бондарчук [та ін.] // Телекомунікаційні та інформ. технології. – 2018. – № 1. – С. 40-46.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vduikt_2018_1_7

 9. Аналіз апаратної підтримки криптографії у пристроях інтернету речей / Я. Совин [та ін.] // Безпека інформації. – 2018. – Т. 24, № 1. – С. 36-48. – Бібліогр.: 34 назв.* – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/7ppS3yi

 10. Аналіз вимог до проектування хмарної платформи для інтернету речей // Зв’язок. – 2019. - № 6. – С. 8-11.*

 11. Аналіз загроз під час упровадження технології IMT-2020/5G / Ю. І. Катков [та ін.] // Зв'язок. – 2019. – № 2. – С. 3-11. – Бібліогр.: 15 назв.*

 12. Бабаев Н. В. Описание методики оценки времени автономной работы оконечных устройств стандартов Cellular IоT [Электронный ресурс] / Бабаев Н. В., Мошков В. В. // Экономика и качество систем связи. – 2019. – № 3 (13). – С. 26-35. – URL: https://cutt.ly/eigjqjE

 13. Баранов О. А. Інтернет речей (IоT) і блокчейн [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2018. – № 1. – С. 59-71. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2018_1_8

 14. Бачинський Р. В. Система криптографічного захисту Bluetooth зв’язку між пристроєм інтернету речей та мобільним обчислювальним пристроєм [Електронний ресурс] / Р. В. Бачинський, А. В. Купецький // Вісн. Нац. ун-ту «Львів. політехніка». Інформ. системи та мережі. – 2018. – № 887. – С. 18-24. – URL: https://cutt.ly/oppKnX1

 15. Брайчевський С. М. Зворотні зв’язки в системах Інтернету речей з елементами штучного інтелекту [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2019. – № 2. – С. 32-39. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2019_2_6

 16. Брайчевський С. М. Проблема персональних даних в системах Інтернету речей з елементами штучного інтелекту [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2019. – № 4. – С. 61-67. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2019_4_9

 17. Брайчевський С. М. Резонансні явища в системах Інтернету речей [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2019. – № 1. – С. 68-73. – URL: https://cutt.ly/mppKSzA

 18. Бугаєнко Ю. М. Вибір алгоритму машинного навчання для застосування при обробці даних в підмережі ІоТ [Електронний ресурс] / Ю. М. Бугаєнко, В. В. Курдеча // Проблеми телекомунікацій : зб. матеріалів ХІІ міжнар. наук.-техн. конф. (16-20 квіт. 2018 р., м. Київ). – К., 2018. – URL: http://conferenc.its.kpi.ua/proc/article/view/131547/127626

 19. Вергун А. І. Розробка модифікованої архітектури мережі інтернету речей із використанням LP-WAN // Зв'язок. – 2019. – № 4. – C. 15-17.*

 20. Волосян Д. О. Програмні засоби оброблення інформації для Інтернету речей [Електронний ресурс] // Електронна та Акустична Інженерія. – 2019. – Т. 2, № 4. – С. 52-57. – URL: https://cutt.ly/hpqhzmD

 21. Гайдур Г. І. Алгоритм визначення центроїдів масивів даних у парадигмі ІоТ / Г. І. Гайдур, Є. В. Прилєпов // Зв’язок. – 2017. – № 6. – С. 14-16.*

 22. Гіоргізова-Гай В. Ш. Шлюз у системі інтернету речей [Електронний ресурс] / Гіоргізова-Гай В. Ш., Шеренковський А. О. // Вчені зап. ТНУ ім. В. І. Вернадського. Серія: Техн. науки. – 2019. – Т. 30 (69), ч. 1, № 1. – С. 31-37. – URL: https://cutt.ly/dpoJJpm

 23. Гненний А. П. Актуальні механізми ідентифікації особистості в інтернеті речей [Електронний ресурс] / А. П. Гненний, Ю. Г. Гордієнко // Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, вир-во. – 2018. – № 30/31. – С. 19-25. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Kitonv_2018_30-31_6

 24. Гребініченко М. В. Кластерний аналіз для зменшення навантаження в мережах ІоТ [Електронний ресурс] / М. В. Гребініченко, Ю. М. Бугаєнко // Перспективи телекомунікацій : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-техн. конф. (15-19 квіт. 2019 р., м. Київ). – К., 2019. – URL: http://conferenc.its.kpi.ua/proc/article/view/168473/168284

 25. Грудзинський Ю. Є. Побудова сенсорної mesh-мережі промислового інтернету речей на основі технології Bluetooth 4.2 [Електронний ресурс] / Ю. Є. Грудзинський, Я. Ю. Лукомський // Вісн. Нац. техн. ун-ту «ХПІ». Серія: Нові рішення в сучас. технологіях. – 2018. – № 16. – С. 107-111. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vcpinrct_2018_16_18

 26. Гузов А. Г. Інтернет речей для управління MICROGRID [Електронний ресурс] / А. Г. Гузов, В. В. Курдеча // Перспективи телекомунікацій : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-техн. конф. (15-19 квіт. 2019 р., м. Київ). – К., 2019. – URL: https://cutt.ly/SpqhsRK

 27. Давидюк А. М. Виклики та проблематика в промисловому «Інтернеті речей» [Електронний ресурс] / А. М. Давидюк, В. В. Курдеча // Проблеми телекомунікацій : зб. матеріалів ХІІ міжнар. наук.-техн. конф. (16-20 квіт. 2018 р., м. Київ). – К., 2018. – URL: https://cutt.ly/sppZxua

 28. Давидюк А. М. Забезпечення цілісності даних в мережах промислового «Інтернету речей» [Електронний ресурс] / А. М. Давидюк, В. В. Курдеча // Перспективи телекомунікацій : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-техн. конф. (15-19 квіт. 2019 р., м. Київ). – К., 2019. – URL: http://conferenc.its.kpi.ua/proc/article/view/168188/167954

 29. Давидюк А. М. Модифікований метод управління інфраструктурою мережі промислового Інтернету речей / А. М. Давидюк, В. В. Курдеча [Електронний ресурс] // Перспективи телекомунікацій : зб. матеріалів ХІV міжнар. наук.-техн. конф. (м. Київ, 13-17 квіт. 2020 р.) / Ін-т телекомунікац. систем та НДІ телекомунікацій КПІ ім. Ігоря Сікорського. – К., 2020. – URL: https://cutt.ly/NppZPVH

 30. Довгаль В. А. Интернет Вещей: концепция, приложения и задачи [Электронный ресурс] / Довгаль В. А., Довгаль Д. В. // Вестн. Адыг. гос. ун-та. Серия 4: Естеств.-мат. и техн. науки. – 2018. – № 1 (212). – С. 129-135. – URL: https://cutt.ly/voeEsGv

 31. Домрачева К. О. Аналіз технологій та стандартів зв'язку для мережі ІоТ / К. О. Домрачева, Н. М. Довженко, В. В. Дмитренко // Наук. зап. Укр. наук.-дослід. ін-ту зв'язку. – 2019. – № 3. – С. 54-62.*

 32. Дослідження вразливостей сенсорних підмереж архітектури Інтернету речей до різних типів атак [Електронний ресурс] / М. Алєксандер [та ін.] // Безпека інформації. – 2016. – Т. 22, № 1. – С. 12-19. – URL: https://cutt.ly/9ppZVef

 33. Жуков І. А. Оцінювання інтенсивностей первинних інформаційних потоків, згенерованих абонентами інтернету речей [Електронний ресурс] / Жуков І. А. [та ін.] // Проблеми iнформатизацiї та управлiння. – Т. 1, №. 61. – С. 22-29. – URL: https://cutt.ly/Npqhtl5

 34. Зайченко Д. С. Повышение устойчивости передачи данных с использованием метода LSB в сочетании с генетическим алгоритмом для IoT / Зайченко Д. С., Синева И. С. // T-Comm - Телекоммуникации и Транспорт. – 2018. – Т. 12, № 12. – С. 43-47. – URL: https://cutt.ly/vigxysv

 35. Константинов Н. Э. Блокчейн как платформа для разработки IoT [Электронный ресурс] / Константинов Н. Э., Городничев М. Г., Гематудинов Р. А. // T-Comm - Телекоммуникации и Транспорт. – 2018. – Т. 12, № 9. – С. 63-68. – URL: https://cutt.ly/3oeRe29

 36. Курдеча В. В. Метод обробки даних в розподіленій мережі Інтернету речей [Електронний ресурс] / В. В. Курдеча, І. О. Іщенко, А. Г. Захарчук // Молодий вчений. – 2017. – № 10. – С. 75-81. – URL: https://cutt.ly/3ppZ4UD

 37. Лоднева О. Н. Анализ трафика устройств Интернета вещей [Электронный ресурс] / Лоднева О. Н., Ромасевич Е. П. // Соврем. информ. технологии и ИТ-образование. – 2018. – № 1. – С. 149-169. – URL: https://cutt.ly/cyQbVog

 38. Лукащик В. Автентифікація користувачів у системах Інтернету речей [Електронний ресурс] / В. Лукащик, Т. Гріненко // GLOBAL CYBER SECURITY FORUM (14-16 листоп. 2019 р., м. Харьків) : [матеріали виступів на форумі]. – 2019. – С. 64-65. – URL: https://cutt.ly/Bork93H

 39. Макаренко Ю. В. Аналіз можливостей використання технологій 5G в системах Інтернету речей // Електронна та Акустична Інженерія. – 2019. – Т. 2, № 2. – С. 45-49. – URL: https://cutt.ly/QpqgXKp

 40. Маняшев Э. Р. Возможности использования чат-роботов в технологиях интернет-вещей [Электронный ресурс] / Маняшев Э. Р., Смирнова Е. В., Сюзев В. В. // Проблемы совр. науки и образования. – 2019. – № 11-1 (144). – С. 21-26. – URL: https://cutt.ly/6yQbNxq

 41. Міхненко Я. О. Порівняння видів хмарних сервісів в IoT [Електронний ресурс] / Я. О. Міхненко, В. В. Курдеча // Перспективи телекомунікацій : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-техн. конф. (15-19 квіт. 2019 р., м. Київ). – К., 2019. – URL: https://cutt.ly/gpqg4id

 42. Мнушка О. В. SCADA на основі промислового інтернету речей: архітектура системи [Електронний ресурс] // Техн. сервіс агропром., лісов. та транспорт. комплексів. – 2018. – № 12. – С. 117-124. – URL: https://cutt.ly/QppX9s9

 43. Мнушка О. В. Прикладний протокол обміну даними в Інтернеті речей [Електронний ресурс] / О. В. Мнушка, О. А. Півнєва, В. М. Савченко // Вісн. Харків. нац. автомобільно-дорож. ун-ту. – 2019. – Вип. 87. – С. 54-58. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vhad_2019_87_10

 44. Могильний С. Б. Покрокова побудова системи для Інтернету речей [Електронний ресурс] // Вісн. Нац. техн. ун-ту України «Київ. політехн. ін-т». Серія: Радіотехніка. Радіоапаратобудування. – 2016. – Вип. 65. – С. 73-78. – URL: http://radap.kpi.ua/radiotechnique/article/download/1226/1246

 45. Муляр І. В. Модель оцінки ймовірнісно-часових характеристик інформаційної взаємодії в мережі інтернет речей [Електронний ресурс] / І. В. Муляр [та ін.] // Зб. наук. пр. Військ. ін-ту Київ. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. – 2019. – № 63. – С. 96-107. – URL: https://cutt.ly/XppCtdn

 46. Негоденко О. В. Інтерполяційні моделі для відновлення сигналів в технологіях Інтернет речей // Телекомунікаційні та інформаційні технології. – 2018. – № 3. – С. 81-87.* – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eoeTgqk

 47. Негоденко О. В. Моделі відновлення сигналів в технології Інтернет речей на основі сплайн-фільтрів // Телекомунікаційні та інформаційні технології. – 2018. – № 4 (61). – С. 32-39.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vduikt_2018_4_6

 48. Новое поколение Интернета вещей – стандарты и спецификации онтологий etsi [Электронный ресурс] // International Journal of Open Information Technologies. – 2019. – № 9. – С. 73-81. – URL: https://cutt.ly/cyQb1k8

 49. Обеспечение сбалансированости развития сетей и платформ Интернета вещей на основе измерения синергетической эффективности [Электронный ресурс] / Кузовкова Т. А. [и др.] // Экономика и качество систем связи. – 2020. – № 1 (15). – С. 13-22. – URL: https://cutt.ly/figxW14

 50. Огірко І. В. Технології мереж для Інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 43-45. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 51. Огородников Д. В. Методи зовнішнього втручання у технології передачі даних Інтернет речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 101-105. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 52. Одарченко Р. С. Основні засади функціонування технології Li-Wi в концепції IoT [Електронний ресурс] / Р. С. Одарченко, Д. М. Пробита, І. В. Третяк // Наукоємні технології. – 2017. – № 2. – С. 107-113. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nt_2017_2_4

 53. Осипчук С. О. Прикладні аспекти реалізації рішень передавання інформації в технологіях Інтернету речей [Електронний ресурс] / С. О. Осипчук, А. В. Мошинська, В. В. Киращук // Перспективи телекомунікацій : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-техн. конф. (15-19 квіт. 2019 р., м. Київ). – К., 2019. – URL: https://cutt.ly/CorkPqE

 54. Осовский А. В. Анализ моделей трафика, создаваемого устройствами интернета вещей [Электронный ресурс] / Осовский А. В., Кутузов Д. В., Стукач О. В. // Динамика систем, механизмов и машин. – 2019. – № 4. – С. 220-226. – URL: https://cutt.ly/migxGZ8

 55. Петренко А. І. Криптологія в Інтернеті речей [Електронний ресурс] // Моделювання та інформ. системи в економіці. – 2019. – № 97. – С. 155-163. – URL: https://cutt.ly/IorknVi

 56. Пілінський В. В. Аналіз електромагнітної обстановки пристроїв Інтернету речей у приміщенні [Електронний ресурс] / В. В. Пілінський, О. С. Ратушний, Д. В. Тітков // Вісн. Нац. техн. ун-ту «ХПІ». Серія: Техніка та електрофізика високих напруг. – 2019. – № 27. – С. 50-54. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vcpitevn_2019_27_10

 57. Поддубна М. О. Зв’язок технології «блокчейн» та Інтернету речей [Електронний ресурс] / М. О. Поддубна, Д. А. Міночкін // Перспективи телекомунікацій : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-техн. конф. (15-19 квіт. 2019 р., м. Київ). – К., 2019. – URL: https://cutt.ly/corkf4I

 58. Попеляєв Д. П. Fog computing як проміжний обчислювальний шар між IoT та Cloud [Електронний ресурс] // Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, вир-во. – 2018. – № 33. – С. 31-36. – URL: https://cutt.ly/8orkrdQ

 59. Пороло Є. О. Удосконалена архітектура мережі для хмарного Інтернету речей [Електронний ресурс] / Пороло Є. О., Курдеча В. В. // Перспективи телекомунікацій : зб. матеріалів ХІV міжнар. наук.-техн. конф. (м. Київ, 13-17 квіт. 2020 р.) / Ін-т телекомунікац. систем та НДІ телекомунікацій КПІ ім. Ігоря Сікорського. – К., 2020. – URL: https://cutt.ly/wpqjh4U

 60. Праворська Н. І. Проектування системи обміну даними датчика інтернету речей [Електронний ресурс] / Н. І. Праворська, Н. В. Грипинська // Вісн. Хмельн. нац. ун-ту. Техн. науки. – 2018. – № 6 (2). – С. 193-197. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vchnu_tekh_2018_6(2)__37

 61. Прокопець В. А. Підхід до підвищення енергоефективності обчислень для сервісів Інтернету речей [Електронний ресурс] / В. А. Прокопець, Л. С. Глоба // Перспективи телекомунікацій : зб. матеріалів ХІ міжнар. наук.-техн. конф. (18-21 квіт. 2017 р., м. Київ). – К., 2017. – http://conferenc.its.kpi.ua/proc/article/view/101785/97016

 62. Разработка платформы для управления инфраструктурой интернета вещей [Электронный ресурс] / Якименко А. А. [и др.] // Изв. Самар. науч. центра РАН. – 2017. – № 6-1. – С. 97-105. – URL: https://cutt.ly/YyQb2Aa

 63. Рентюк В. Беспроводные технологии Интернета вещей. Часть 1. Общие сведения и протоколы ближнего радиуса действия // Радио Компоненты. – 2018. – №1/2. – С. 35-39.*

 64. Рентюк В. Беспроводные технологии Интернета вещей. Часть 2. Wi-Fi ближнего радиуса – возможности и решения // Радио Компоненты. – 2018. – № 3/4. – С. 58-61.*

 65. Рибалка В. І. Уніфікована система для інтернету речей [Електронний ресурс] : магістер. дис. (на правах рукопису) / В. І. Рибалка ; НТУ України «Київ. політехн. ун-т ім. І. Сікорського». – К., 2018. – 86 с. – URL: https://cutt.ly/ForjVUy

 66. Розробка модифікованої архітектури мережі Інтернету речей із використанням LP-WAN / А. І. Вергун [та ін.] // Зв’язок. – 2019. – № 4. – С. 15-17.*

 67. Ролік О. І. Управління рівнем послуг в системі Інтернету речей з мікрохмарною архітектурою [Електронний ресурс] / О. І. Ролік, С. Ф. Теленик, Е. В. Жаріков // Вісн. НТУУ «КПІ». Інформатика, управління та обчислювальна техніка. – 2017. – № 65. – С. 110-115. – URL: https://cutt.ly/gorjFS7

 68. Романов В. О. Вимоги до сенсорних вузлів у системах Інтернету речей [Електронний ресурс] // Комп’ютерні засоби, мережі та системи. – 2018. – № 17. – С. 5-9. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Kzms_2018_17_3

 69. Романова М. Н. Системы на основании концепции «Интернет вещей»: тестирование, совместимость, безопасность [Электронный ресурс] / Романова М. Н., Набиев Р. Р. // Вопросы науки и образования. – 2020. – № 14 (98). – С. 4-9. – URL: https://cutt.ly/Yigx8IP

 70. Ромасевич Е. П. Исследование агрегированного трафика беспроводных IoT устройств [Электронный ресурс] // Совр. информ. технологии и ИТ-образование. – 2017. – Т. 13, № 3. – С. 122-128. – URL: https://cutt.ly/aigcouV

 71. Сагайдак В. А. Huawei SmartCare как средство для мониторинга Интернета вещей / В. А. Сагайдак, О. В. Сеньков // Зв'язок. – 2019. – № 3. – С. 51-54.*

 72. Селезнёв С. П. Архитектура промышленных приложений IoT и протоколы amqp, mqtt, jms, rest, CoAP, xmpp, dds [Электронный ресурс] / Селезнёв С. П., Яковлев В. В. // International Journal of Open Information Technologies. – 2019. – Т. 7, № 5. – С. 17-28. – URL: https://cutt.ly/CigcP36

 73. Сердюков Р. Д. Сущность и структурные компоненты цифровой экосистемы промышленного предприятия [Электронный ресурс] : [пром. Интернет-вещей] // Естеств.-гуманитар. исследования. – 2020. – № 3 (29). – С. 300-305. – URL: https://cutt.ly/UigcxLC

 74. Сілін С. О. Підхід до створення віртуальної мережі між IoT-пристроями, що поєднані трансляцією мережевих адресів [Електронний ресурс] / С. О. Сілін, І. В. Шостак // Системи управління, навігації та зв'язку. – 2017. – Вип. 3. – С. 114-116. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/suntz_2017_3_31

 75. Соколов В. О. Порівняльний аналіз пропускної здатності малопотужних безпроводових ІoТ-комутаторів [Електронний ресурс] / В. О. Соколов, Б. В. Вовкотруб, Є. О. Зоткін // Кібербезпека: освіта, наука, техніка. – 2019. – № 1. – С. 16-30. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/cest_2019_1_4

 76. Сорокін Д. В. Інфраструктура промислових мереж IoT та кіберзагрози в доступі при використанні IoT рішень [Електронний ресурс] / Д. В. Сорокін, А. П. Бондарчук, К. П. Сторчак // Телекомунікаційні та інформ. технології. – 2019. – № 4. – С. 120-127. – URL: https://cutt.ly/6orjhfo

 77. Спутниковая низкоорбитальная вычислительная сеть Интернета вещей [Електронний ресурс] // Перспективи телекомунікацій : матеріали ХІІІ міжнар. наук.-техн. конф. (15-19 квіт. 2019 р., м. Київ). – К., 2019. – URL: http://conferenc.its.kpi.ua/proc/article/view/166357/165756

 78. Срібна І. М. Веб-сервіси AWS для розгортання пристроїв IoT / І. М. Срібна, Є. В. Савчук // Зв'язок. – 2019. – № 4. – C. 18-23.*

 79. Тимошин Ю. А. Цільове застосування та основні тенденції сумісного впровадження Big Data та IoT [Електронний ресурс] / Ю. А. Тимошин, С. Д. Гохкаленко // International scientific journal. – 2016. – № 3. – С. 89-94. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/mnj_2016_3_25

 80. Толубко В. Б. Впровадження LTE – серйозний поштовх до розвитку Інтернет речей [Електронний ресурс] / В. Б. Толубко, Л. Н. Беркман, О. А. Хахлюк // Наук. зап. Укр. НДІ зв'язку. – 2017. – № 3. – С. 5-10. – URL: https://cutt.ly/HorjQkY

 81. Шевчук Б. М. Підвищення інформаційної ефективності мереж та засобів інтернету речей [Електронний ресурс] / Б. М. Шевчук // Мат. та комп'ютерне моделювання. Серія: Техн. науки. – 2019. – Вип. 19. – С. 138-144. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Mtkm_tekh_2019_19_24

 82. Яцків Н. Г. Перспективи використання технології блокчейн у мережі інтернет речей [Електронний ресурс] / Н. Г. Яцків, С. В. Яцків // Наук. вісн. НЛТУ України. – 2016. – Вип. 26.8. – С. 381-387. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/nvnltu_2016_26

Правові проблеми

 1. Андрощук Г. Інтелектуальна власність в системі Інтернету речей: економіко-правовий аспект // Теорія і практика інтелект. власності. – 2018. – № 1. – С. 65-73. – Бібліогр.: 14 назв.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tpiv_2018_1_8

 2. Андрощук Г. О. Інтернет речей і охорона інтелектуальної власності: нові виклики // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 141-148. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 3. Антузінська К. Реалізація масових та критичних IоT-проектів (екосистем технологій інтернету речей): правове регулювання у перспективі // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 35-40. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/qoeIS8D

 4. Афанасьева Е. А. Вещи умнее своих хозяев? Правовые аспекты Интернета вещей [Электронный ресурс] // Гос-во и право в новой информ. реальности. – 2018. – № 1. – С. 167-174. – URL: https://cutt.ly/eyQb8qq

 5. Баранов О. «Інтернет речей» як правовий термін [Електронний ресурс] // Юрид. Україна. – 2016. – № 5/6. – С. 96-103. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/urykr_2016_5-6_16

 6. Баранов О. А. Захист персональних даних в сфері Інтернет речей [Електронний ресурс] / О. А. Баранов, В. М. Брижко // Інформація і право. – 2016. – № 2. – С. 85-91. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2016_2_11

 7. Баранов О. А. Інтернет речей (IoT): мета застосування та правові проблеми [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2018. – № 2. – С. 31-44. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2018_2_5

 8. Баранов О. А. Інтернет речей (IoT): правові моделі використання обмеженного радіочастотного ресурсу (Частина I) [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2017. – № 2. – С. 41-50. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2017_2_7

 9. Баранов О. А. Інтернет речей (IoT): правові моделі використання обмеженого радіочастотного ресурсу (Частина IІ) [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2017. – № 3. – С. 73-84. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2017_3_10

 10. Баранов О. А. Інтернет речей (IoT): правові проблеми застосування розумних контактів [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2017. – № 4. – С. 26-40. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2017_4_5

 11. Баранов О. А. Інтернет речей (IoT): регулювання надання послуг роботами зі штучним інтелектом [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2018. – № 4. – С. 46-70. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2018_4_7

 12. Баранов О. А. Інтернет речей (IoT): робот зі штучним інтелектом у правовідносинах [Електронний ресурс] // Юрид. Україна. – 2018. – № 5/6. – С. 75-95. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/urykr_2018_5-6_11

 13. Баранов О. А. Інтернет речей і право: погляд у майбутнє // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 8-13. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/9oeODjD

 14. Баранов О. А. Інтернет речей: проблеми правового регулювання // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 195-319.*

 15. Баранов О. А. Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія. Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків : Право, 2018. – 344 с. – Бібліогр.: с. 324-342 (316 назв).*

 16. Баранов О. А. Огляд правових проблем Інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 7-15. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 17. Брайчевський С. М. Параметричний резонанс в системах Інтернету речей як предмет правового регулювання // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 52-55. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 18. Брайчевський С. М. Проблема персональних даних в системах Інтернету речей з елементами штучного інтелекту [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2019. – № 4. – С. 61-67. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2019_4_9

 19. Бруслік А. В. Проблеми правового регулювання в умовах застосування технологій Інтернету речей / Бруслік А. В., Хвіст В. О. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 72-75. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 20. Бугера О. Інтернет речей та запобігання злочинності // Підприємництво, госп-во і право. – 2018. – № 6. – С. 295-298.*

 21. Гавловський В. Д. До питання протиправного використання Інтернет речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 164-166. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 22. Головко М. Б. До деяких питань правового регулювання Інтернету речей / Головко М. Б., Юрченко Д. П. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 162-167. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 23. Головко О. Загрози правам людини: окремі аспекти використання технологій ІоТ // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 66-70. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/ipoKlUn

 24. Гребенюк М. Проблеми правового регулювання застосування технологій ІоТ // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 48-50. – Відомості доступні також в інтернеті: http://ippi.org.ua/sites/default/files/maket_ot_20.11.19._1.pdf#page=32

 25. Жиляєв І. Проблеми національного законодавчого регулювання новітніх ІКТ (на прикладі інтернету речей) // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 55-59. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/5oePRlv

 26. Забара І. М. Інтернет речей: вплив на розвиток права Європейського союзу (концептуальні підходи до питань кібербезпеки) // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв'язку ; НДІ інформатики і права Нац. акад. прав. наук України ; НТУ України «КПІ ім.І. Сікорського» ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 105-109. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 27. Заярний О. А. Деякі проблеми правового забезпечення правомірної обробки біометричних персональних даних у процесі використання Інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 93-97. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 28. Каздобіна Ю. Права людини та інтернет речей: виклики державного регулювання // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 43-48. – Відомості доступні таож в інтернеті: http://ippi.org.ua/sites/default/files/maket_ot_20.11.19._1.pdf#page=32

 29. Колодін Д. О. Деякі правові аспекти запровадження інтернету речей [Електронний ресурс] // Часопис цивілістики. – 2019. – Вип. 33. – С. 83-86. – URL: http://www.clj.nuoua.od.ua/archive/33/33_2019.pdf#page=83

 30. Костенко А. О. Право на доступ до Інтернету і права, пов’язані з Інтернетом речей: проблема співвідношення // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 167-171. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 31. Костенко І. В. Система загроз та ризиків конфіденційності персональних даних при застосуванні технологій інтернет речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 83-85. – Відомості доступні також в інтернеті: http://ippi.org.ua/sites/default/files/maket_ot_20.11.19._1.pdf#page=32

 32. Костенко О. В. Правова відповідальність та ідентифікація суб’єктів і об’єктів зі штучним інтелектом (ІоТ) / Костенко О. В., Костенко В. В. // Юрид. наук. електрон. журн. – 2020. – № 1. – С. 158-162. – URL: http://lsej.org.ua/1_2020/39.pdf

 33. Кравченко О. М. Правові проблеми впровадження технології Інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 70-72. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 34. Кравчук О. О. Інтернет речей і сучасні системи автоматизованого прийняття рішень у податкових правовідносинах // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 171-176. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 35. Кравчук О. О. Інтернет речей у податкових правовідносинах [Електронний ресурс] // Публ. право. – 2017. – № 4. – С. 98-105. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pp_2017_4_15

 36. Крилова Ю. І. Проблеми правового регулювання захисту персональних даних в контексті інтернет речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 99-102. – Відомості доступні також в інтернеті: http://ippi.org.ua/sites/default/files/maket_ot_20.11.19._1.pdf#page=32

 37. Кушнір М. О. До питання інституційно-правової моделі підготовки майбутнього законодавства України у сфері робототехніки // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 65-70. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 38. Мошко М. Забезпечення прав і свобод людини і громадянина в умовах використання технологій ІоТ // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 70-73. – Відомості доступні також в інтернеті: http://ippi.org.ua/sites/default/files/maket_ot_20.11.19._1.pdf#page=32

 39. Некіт К. Г. Деякі правові проблеми інтернету речей і напрями їх вирішення [Електронний ресурс] // Часоп. цивілістики. – 2018. – Вип. 31. – С. 54-58. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Chac_2018_31_12

 40. Некіт К. Г. Інтернет речей та інформаційна безпека: деякі правові проблеми // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 61-65. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 41. Некіт К. Г. Особливості здійснення та захисту права власності на «розумні» речі // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 88-90. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 42. Некіт К. Г. Проблеми забезпечення інформаційної безпеки та відшкодування шкоди, заподіяної пристроями, підключеними до інтернету речей [Електронний ресурс] // Часоп. цивілістики. – 2017. – Вип. 27. – С. 107-111. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Chac_2017_27_22

 43. Некрутенко В. PRIVACY OF THINGS: соціально-правові питання захисту персональних даних у сфері інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 79-83. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/4oeAmvH

 44. Радейко Р. І. Проблеми забезпечення права на приватність при використанні технологій «Інтернет речей» // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 152-157. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 45. Фурашев В. М. Інтернет речей і право // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 39-43. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 46. Фурашев В. М. Право у світлі технологій Інтернет-речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 29-31. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 47. Харитонов Є. О. До проблеми цивільної правосуб’єктності роботів : [у т. ч. згадується «інтернет речей»] / Харитонов Є. О., Харитонова О. І. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІ наук.-практ. конф., 29 листоп. 2018 р., м. Київ / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих]. – К., 2018. – С. 42-46. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/eymkv4n

 48. Харитонов Є. О. Методологічні проблеми впорядкування відносин у сфері Інтернету речей / Харитонов Є. О., Харитонова О. І. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 119-125. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 49. Шахбазян К. С. Інтернет речей: ризики порушень у сфері прав людини // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 53-61. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 50. Шпига П. С. Поняття інформаційно-телекомунізаційної інфраструктури в нормативно-правових документах України // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 73-78. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 51. Янчук Ю. В. До питання правових засад використання технологій інтернету речей // Актуальні проблеми публічного права : зб. тез Всеукр. наук. інтернет-конф., присвяченої 120-річчю ун-ту (24-26 квіт. 2018 р., м. Київ / МОН України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України ; [упоряд.: Яра О. С. та ін.]. – К., 2018. – С. 145-148. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Ri3UwwL

 52. Яцишин М. Ю. «Інтернет речей» в системі міжнародно-правової протидії кіберзлочинності // Держава і право : зб. наук. пр. / Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України ; [редкол.: Ю. С. Шемшученко (голова) та ін.]. – К., 2018. – Вип. 82. – С. 287-298. – Бібліогр.: 24 назв.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jurnaukdir_2018_82_24

 53. Яшарова М. М. Неправомірне використання засобів індивідуалізації в мережі Інтернет // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / Ком. ВР України з питань інформатизації та зв’язку [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 148-152. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

Питання загроз, безпеки та захисту

 1. Абрамов В. Захищені кабельні інтерфейси сенсорних мереж Інтернету речей [Електронний ресурс] // Кібербезпека: освіта, наука, техніка. – 2019. – Т. 1. – №. 5. – С. 73-82. – URL: https://cutt.ly/forhods

 2. Анализ методов выявления уязвимостей во встроенном программном обеспечении IоT устройств [Электронный ресурс] / Тавасиев Д. А. [и др.] // Междунар. науч.-исслед. журнал. – 2020. – № 1-1 (91). – С. 34-37. – URL: https://cutt.ly/Tigvs2f

 3. Аналіз загроз під час упровадження технології IMT-2020/5G / Ю. І. Катков [та ін.] // Зв'язок. – 2019. – № 2. – С. 3-11. – Бібліогр.: 15 назв.*

 4. Баранов О. А. Захист персональних даних в сфері Інтернет речей [Електронний ресурс] / О. А. Баранов, В. М. Брижко // Інформація і право. – 2016. – № 2. – С. 85-91. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2016_2_11

 5. Баранов О. А. Ризики і бар’єри впровадження Інтернету речей // Інтернет речей: теоретико-методологічні основи правового регулювання : монографія / О. А. Баранов. – 2-ге вид. – Харків, 2018. – Т. 1: Сфери застосування, ризики і бар'єри, проблеми правового регулювання. – С. 127-194.*

 6. Бачинський Р. В. Система криптографічного захисту Bluetooth зв’язку між пристроєм інтернету речей та мобільним обчислювальним пристроєм [Електронний ресурс] / Р. В. Бачинський, А. В. Купецький // Вісн. Нац. ун-ту «Львів. політехніка». Інформ. системи та мережі. – 2018. – № 887. – С. 18-24. – URL: https://cutt.ly/6odjcnp

 7. Безвугляк М. С. Захист інформації в мережі Інтернету речей на основі REST API [Електронний ресурс] / Безвугляк М. С., Курдеча В. В. // Перспективи телекомунікацій : зб. матеріалів ХІV міжнар. наук.-техн. конф. (м. Київ, 13-17 квіт. 2020 р.) / Ін-т телекомунікац. систем та НДІ телекомунікацій КПІ ім. Ігоря Сікорського. – К., 2020. – URL: https://cutt.ly/PodjHo1

 8. Белей О. І. Безпека передачі даних для Інтернету речей [Електронний ресурс] / Белей О. І., Логутова Т. Г. // Кібербезпека: освіта, наука, техніка. – 2019. – Т. 2. – №. 6. – С. 6-18. – URL: https://cutt.ly/Yi3YJos

 9. Брайчевський С. М. Проблема персональних даних в системах Інтернету речей з елементами штучного інтелекту [Електронний ресурс] // Інформація і право. – 2019. – № 4. – С. 61-67. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Infpr_2019_4_9

 10. Бубнова А. А. Исследование эффективности методов защиты информации в интернете вещей [Электронный ресурс] / Бубнова А. А., Сырецкий Г. А. Грицкевич Е. В. // Интерэкспо Гео-Сибирь. – 2018. – № 9. – С. 113-120. – URL: https://cutt.ly/YyQb6he

 11. Вергун А. І. Безпека ІоТ систем за допомогою технології блокчейн [Електронний ресурс] / А. І. Вергун, В. В. Курдеча // Проблеми телекомунікацій : зб. матеріалів ХІІ міжнар. наук.-техн. конф. (16-20 квіт. 2018 р., м. Київ). – К., 2018. – URL: https://cutt.ly/ModjTvs

 12. Грайворонський М. В. Безпека пристроїв Інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 29-34. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 13. Гресько А. О. Загальний, комплексний опис проблем інформаційної безпеки в «Інтернеті речей» [Електронний ресурс] / А. О. Гресько, Ю. М. Щебланін // Сучас. захист інформації. – 2016. – № 1. – С. 69-73. – URL: https://cutt.ly/Nodjp8z

 14. Грипинська Н. В. Забезпечення кібербезпеки під час впровадження інтернету речей [Електронний ресурс] / Н. В. Грипинська, Н. І. Праворська // Вісн. Хмельн. нац. ун-ту. Техн. науки. – 2018. – № 3. – С. 270-274. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vchnu_tekh_2018_3_46

 15. Дикий Д. И. Анализ протокола MQTT на атаки «Отказ в обслуживании» [Электронный ресурс] // Науч.-техн. вестн. информ. технологий, механики и оптики. – 2020. – Т. 20, № 2. – С. 223-232. – URL: https://cutt.ly/pi3Ylgk

 16. Диха М. В. Інтернет речей: проблеми безпеки та основні засади її забезпечення [Електронний ресурс] // Behind the Digital Curtain: Civil Society vs State-Sponsored Cyber Attacks : Conference (Brussels, June 25, 2019). – Р. 96-102. – URL: https://cutt.ly/PoeNTv2

 17. Довгаль В. А. Построение IoT-системы безопасности на базе Arduino [Электронный ресурс] / Довгаль В. А., Довгаль Д. В. // Вестн. Адыг. гос. ун-та. Серия 4: Естеств.-мат. и техн. науки. – 2018. – № 3 (226). – С. 142-148. – URL: https://cutt.ly/Xi3T9eO

 18. Доронін І. М. Загрози безпеці у сфері Інтернету речей: проблеми, виклики та державний вплив // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 87-92. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 19. Дослідження вразливостей сенсорних підмереж архітектури Інтернету речей до різних типів атак [Електронний ресурс] / М. Алєксандер [та ін.] // Безпека інформації. – 2016. – Т. 22, № 1. – С. 12-19. – URL: https://cutt.ly/4orhnrG

 20. Дудикевич В. Б. Комунікаційне середовище кіберфізичної системи «Wi-Fi – Bluetooth – хмарні обчислення – IоT»: інформаційна безпека, моделі управління інформаційною безпекою [Електронний ресурс] / В. Б. Дудикевич, Г. В. Микитин, А. І. Ребець // Системи обробки інформації. – 2016. – Вип. 4. – С. 83-85. – URL: https://cutt.ly/dodh67g

 21. Информационная безопасность в системе «Интернет вещей» [Электронный ресурс] // Вестн. Чуваш. ун-та. – 2018. – № 1. – С. 117-128. – URL: https://cutt.ly/JyQnwrC

 22. Іванченко Н. О. Основні проблеми безпеки ІоТ в умовах цифровізації економіки України : [Інтернет речей] / Н. О. Іванченко, О. М. Густера // Економіка та держава. – 2019. – № 11. – С. 50-54. – Бібліогр.: 10 назв.*

 23. Ільчук А. О. Дослідження можливості забезпечення комплексного захисту технології Інтернету речей (ІоТ) [Електронний ресурс] / А. О. Ільчук, Ю. В. Флейта // Інфокомунікації – сучасність та майбутнє : матеріали 7-ої міжнар. наук-практ. конф., 26-27 жовт. 2017 р., м. Одеса. – Одеса, 2017. – Ч. 3. – С. 132-135. – URL: https://cutt.ly/5i3TIAP

 24. Карпенко М. А. Аналіз сучасних систем виявлення вторгнень в ІоТ та запобігання їм / М. А. Карпенко, О. В. Коломієць // Зв’язок. – 2019. – № 3. – С. 41-45. – Бібліогр.: 9 назв.*

 25. Кисиленко В. Аналіз проблем безпеки інтернету речей [Електронний ресурс] // Проблеми охорони праці, пром. та цивіл. безпеки. – 2017. – Вип. 1. – С. 110-113. – URL: https://cutt.ly/GodhBbw

 26. Кононов М. Н. Современные проблемы защиты данных [Электронный ресурс] : [в т. ч. Интернета вещей] / Кононов М. Н., Авдеева Т. И. // Достижения науки и образования. – 2020. – № 8 (62). – С. 17-19. – URL: https://cutt.ly/Ni3TlXC

 27. Коршунов Н. С. Анализ проблем безопасности Интернета вещей [Электронный ресурс] / Н. С. Коршунов, М. В. Верба // Междунар. журн. гуманитар. и естеств. наук. – 2019. – № 2-1. – С. 92-95. – URL: https://cutt.ly/AyQnebX

 28. Костенко І. В. Система загроз та ризиків конфіденційності персональних даних при застосуванні технологій інтернет речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 83-85. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/li3R4rt

 29. Лисецкий Ю. М. Новые угрозы информационной безопасности или оружие массового заражения / Ю. М. Лисецкий, С. И. Бобров // Мат. машини і системи. – 2018. – № 1. – С. 41-50. – Библиогр.: 9 назв.*

 30. Ляхов Д. Э. Анализ методов и средств оценивания и обеспечения кибербезопасности IoT системы [Электронный ресурс] / Д. Э. Ляхов, А. А. Стрелкина, Д. Д. Узун // Открытые информ. и компьютер. интегрированные технологии. – 2018. – Вып. 80. – С. 182-193. – URL: https://cutt.ly/TodhSha

 31. Наралиев Н. А. Обзор и анализ стандартов и протоколов в области интернет вещей. Современные методы тестирования и проблемы информационной безопасности IoT [Электронный ресурс] / Наралиев Н. А., Самаль Д. И. // International Journal of Open Information Technologies. – 2019. – Т. 7, № 8. – С. 94-104. – URL: https://cutt.ly/zigvFaO

 32. Некіт К. Г. Інтернет речей та інформаційна безпека: деякі правові проблеми // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 61-65. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 33. Некіт К. Г. Проблеми забезпечення інформаційної безпеки та відшкодування шкоди, заподіяної пристроями, підключеними до інтернету речей [Електронний ресурс] // Часоп. цивілістики. – 2017. – Вип. 27. – С. 107-111. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Chac_2017_27_22

 34. Некрутенко В. PRIVACY OF THINGS: соціально-правові питання захисту персональних даних у сфері інтернету речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 79-83. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/5odhbMP

 35. Німко А. В. Захист публічної інформації в умовах використання технологій «Інтернету речей» // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 157-162. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 36. Огородников Д. В. Методи зовнішнього втручання у технології передачі даних Інтернет речей // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали наук.-практ. конф. (24 жовт. 2017 р., м. Київ) / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2017. – С. 101-105. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/Qya0dbd

 37. Петренко А. І. Криптологія в Інтернеті речей [Електронний ресурс] // Моделювання та інформ. системи в економіці. – 2019. – № 97. – С. 155-163. – URL: https://cutt.ly/IorknVi

 38. Піхота К. В. Аналіз загроз безпеки пристроїв та послуг Інтернету речей [Електронний ресурс] / Піхота К. В., Кононова І. В. // Перспективи телекомунікацій : зб. матеріалів ХІV Міжнар. наук.-техн. конф. (м. Київ, 13-17 квіт. 2020 р.) / Ін-т телекомунікац. систем та НДІ телекомунікацій КПІ ім. Ігоря Сікорського. – К., 2020. – URL: https://cutt.ly/aodhp82

 39. Полегенько А. М. Особенности защиты информации в Интернете вещей [Электронный ресурс] // International Journal of Open Information Technologies. – 2018. – № 10. – С. 41-45. – URL: https://cutt.ly/7yQnyAr

 40. Ревенков П. В. Кибербезопасность в условиях Интернета вещей и электронного банкинга [Электронный ресурс] / Ревенков П. В., Бердюгин А. А. // Нац. интересы: приоритеты и безопасность. – 2016. – № 11. – С. 158-169. – URL: https://cutt.ly/WyQnieB

 41. Романова М. Н. Системы на основании концепции «Интернет вещей»: тестирование, совместимость, безопасность [Электронный ресурс] / Романова М. Н., Набиев Р. Р. // Вопросы науки и образования. – 2020. – № 14 (98). – С. 4-9. – URL: https://cutt.ly/Yigx8IP

 42. Сексембаева М. А. Особенности обеспечения безопасности в промышленном интернете вещей [Электронный ресурс] // E-Scio. – 2019. – № 5. – С. 382-394. – URL: https://cutt.ly/ByQnoXG

 43. Сергеев В. В. Новые угрозы информационной безопасности, обусловленные развитием технологий STT и IoT [Электронный ресурс] / Сергеев В. В., Жмуров Д. Б. // Вестн. Адыг. гос. ун-та. Серия 4: Естеств.-мат. и техн. науки. – 2019. – № 1 (236). – С. 116-119. – URL: https://cutt.ly/digv9ZA

 44. Скаржинський В. В. Специфіка захисту персональних даних в умовах розвитку інтернету речей / Скаржинський В. В., Дубняк М. В. // Інтернет речей: проблеми правового регулювання та впровадження : матеріали ІІІ наук.-практ. конф., 21 листоп. 2019 р., м. Київ / [упоряд.: В. М. Фурашев, С. О. Дорогих, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 94-98. – Відомості доступні також в інтернеті: https://cutt.ly/dorg2Jl

 45. Сорокін Д. В. Інфраструктура промислових мереж IoT та кіберзагрози в доступі при використанні IoT рішень [Електронний ресурс] / Д. В. Сорокін, А. П. Бондарчук, К. П. Сторчак // Телекомунікаційні та інформ. технології. – 2019. – № 4. – С. 120-127.* – Відомості доступні також в інтернеті: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vduikt_2019_4_14

 46. Сотник І. М. Підходи до забезпечення інформаційної безпеки промислового інтернету речей на підприємстві [Електронний ресурс] / І. М. Сотник, К. Ю. Завражний // Маркетинг і менеджмент інновацій. – 2017. – № 3. – С. 177-186. – URL: https://cutt.ly/xyQnamH

 47. Стрєлкіна А. А. Забезпечення кібербезпеки медичних систем: виклики і рішення в контексті Інтернету речей [Електронний ресурс] / А. А. Стрєлкіна, Д. Д. Узун // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. – 2017. – № 1. – С. 44–50. – URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/recs_2017_1_7

 48. Ткачук Т. Інтернет-речей (Internet of things) та кібербезпека: аналіз можливостей та загроз // Бизнес и безопасность. – 2018. – № 6. – С. 17-23.*

 49. Шиков С. А. Проблемы информационной безопасности: интернет вещей [Электронный ресурс] // Вестн. Морд. гос. ун-та. – 2017. – Т. 27, № 1. – С. 27-40. – URL: https://cutt.ly/2yQnsMk

 50. Янчук Ю. В. До питання загроз інформаційній безпеці у зв’язку з використанням технологій Інтернету речей // Інформаційна безпека: сучасний стан, проблеми та перспективи : матеріали І наук.-практ. конф. (20 верес. 2019 р., м. Київ) / М-во інформ. політики України [та ін.] ; [упоряд.: В. М. Фурашев, С. Ю. Петряєв]. – К., 2019. – С. 45-48. – http://ippi.org.ua/sites/default/files/maket.pdf#page=45

   

Укладач: М Маслова

Добавить комментарий

Гость фильтр

 • Допустимые HTML-теги: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
 • Строки и абзацы переносятся автоматически.

Фильтр HTML

 • Допустимые HTML-теги: <a> <hr> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
 • Строки и абзацы переносятся автоматически.

Plain text

 • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
 • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
 • Строки и абзацы переносятся автоматически.