Вы здесь

Реальне життя країни на сторінках сучасної прози: українські книги, які варто прочитати

Любов к отчизні де героїть,

Там сила вража не устоїть

Там грудь сильніша від гармат”

 

І. Котляревський “Енеїда”

Наша Батьківщина — Україна — це наша рідна земля і обов'язком кожного громадянина є любов до своєї країни. Ми, українці, здатні подолати будь-які труднощі, якщо віримо, що наші дії мають зміст. Не чекати і думати, що країна нам дасть, а всім життям примножувати її духовне і матеріальне багатство, любити її і в щасті й недолі та захищати.

Відділ книгосховища пропонує вашій увазі добірку книг про реальне життя України змальоване на сторінках сучасної прози. Це книги, які не тільки варто прочитати, а й подумати над ними: хто ми, чого варті, на що сподіваємося і чи усвідомлюємо, що тільки від нас залежить наше майбутнє.

Більшість представлених книг відзначені на міжнародному літературному конкурсі “Коронація слова”. Така література є віддзеркаленням сьогодення і скарбом для майбутніх поколінь.

980636 Талан, С.

У2 Оголений нерв: роман / С. Талан ; Світлана Талан. – Х. : Клуб

Т16 Сімейного Дозвілля, 2015. – 544 с. – На обкл.: Від фіналіста

конкурсу "Коронація слова". –130 грн.

 

 

 

Світлана Талан — одна з найуспішніших українських письменниць, неодноразова фіналістка всеукраїнського конкурсу “Коронація слова”. Книга піднімає важкі питання та актуальні проблеми. У цьому романі втілено в образі однієї родини — ситуація в Україні, де розкол у країні — це біда у родині. Тема надзвичайно болюча та зачіпає за живе. Тут присутня та правда, яку не всі знають. Страшні реалії. Скалічені долі. Втрачені життя. І це все історія нашої України. Від авторки, яка бачила події на Донбасі на власні очі.

980750 Доляк, Н.

У2 Загублений між війнами: роман / Н. Доляк ; Наталка Доляк. –

Д65 Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 496 c. : портр. – Вибір вид.

Міжнар. літератур. конкурсу романів, кіносценаріїв, п'єс,

пісенної лірики та творів для дітей - "Коронація слова". – 90 грн.

 

 

Щоб зрозуміти майбутнє, інколи треба зазирнути у минуле. Усі значні віхи нашої історії є видимим результатом невидимих зрушень в людському мисленні, де в центрі стоїть людина — особлива, надзвичайна та неординарна. Історія неймовірного життя на тлі найскладніших історичних періодів постає перед нами у неймовірно цікавому романі Наталки Доляк.

980633 Кокотюха, А.

У2 Вогняна зима: роман / А. Кокотюха ; Андрій Кокотюха. – Х. :

К59 Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 352 с. : портр. – 110 грн.

 

 

 

 

Ім'я письменника та журналіста Андрія Кокотюхи міцно увійшло до сучасної української літератури. До вашої уваги гостросюжетний роман автора про події, які змінили нашу країну назавжди. Напружений сюжет, бурхливі перипетії, сильні емоції, — це твір, що не залишить байдужим нікого. Герої роману — прості люди, українці, які взяли на себе тягар і тактики, і стратегії Революції Гідності у країні. Це оповідь про нашу свободу, віру, державотворення та мужність українського народу, який сам творить власну історію.

980851 Вдовиченко, Г.

У2 Маріупольський процес: роман / Г. Вдовиченко ; Галина

В25 Вдовиченко. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 288 с. –

Переможець у номінації "Гранд-романи" Міжнар. Літератур.

конкурсу романів, кіносценаріїв, п'єс, пісен. лірики та творів

для дітей "Коронація слова". – 100 грн.

 

Війна здатна змінити життя багатьох людей, їх думки і погляди, але перемагають завжди життя і любов. Дія роману відбувається біля Маріуполя. Йде війна. Для зустрічі Роману й Ользі випали не найкращі часи. Він і вона — зовсім різні: мають протилежні світогляди, підтримують різні сторони у воєнному конфлікті, але сила справжнього кохання може виявитися потужнішою за будь-яку зброю.

Ліричний і водночас драматичний твір, що вчить цінувати час і радіти кожній миті життя.

980896 Костина, Н.

У2(Рус) Билет в одну сторону: роман / Н. Костина ; Наталья Костина. –

К72 Х. ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2016. – 304 с. – 80 грн.

 

 

 

 

«Билет в одну сторону» — это история о тех, кому война подарила шанс найти друг друга. История любви, рожденная на войне. Написано мастерски, тонко и остро одновременно. В книге есть все: и актуальная до боли трагедия, как рана, как крик души; и отчаянная смелость человеческих поступков; и твердая гражданская позиция. И надежда на счастливый конец...

991576 Чех, А.

У2 Точка нуль: зб. есеїв / А. Чех ; Артем Чех. – Х. : Vivat, 2017. –

Ч-56 224 с. – 75 грн.

 

 

 

 

Пропонуємо вам нотатки про воєнні події на сході України. Автору довелося провести десять місяців у лавах ЗСУ в 2015-2016 роках. Письменник відверто говорить про життя на передовій, про війну, яка вчить виживати, битися, любити, плакати, терпіти зневіру й розпач, стримано втішатися тріумфами й перемогами та попри все любити життя. Книга про людей, котрі намагалися воювати добре, тому що билися за Батьківщину. Воєнний щоденник, що написаний максимально чесно. Розповідь про бійців, котрі бачать цю війну такою, якою вона є насправді і скільки б часу не минуло, пережиті події ще довго житимуть в душах її свідків.

987594 Забужко, О.

66.3(4Укр) І знов я влізаю в танк...: вибрані тексти 2012-2016:

З-12 статті, есе,інтерв'ю, спогади / О. Забужко ; Оксана Забужко. –

К. : Комора, 2016. – 416 с. : іл. – Автограф автора. – 75 грн.

 

 

 

Перед вами збірка есеїв насичена цитатами, натяками, десь надихає, десь вражає, десь спонукає до роздумів і пошуків. Актуально. Влучно. Сміливо. Публіцистика для небайдужих, для тих, хто не звик мовчати, а міркує, аналізує та діє.

Сподіваюсь, що зібрані докупи, як пазл із різноформатних фрагментів, ці тексти допоможуть читачеві разом з автором зробити й свій крок до “визволення” власної думки — до упритомнення собі смислу доби, в яку нам випало жити. І в кінцевому підсумку, прочитавши цю книжку, відчути себе сильнішим”, — наголошує Оксана Забужко.